תמונות הן מרכיב חשוב מאוד בבניית האתר שלנו - הן מבחינת נראות והן מבחינת קידום האתר. לכן, ישבתי עם גבריאל, שהוא גם צלם תדמית ומוצר, ושאלתי אותו "מה הדברים שחשוב שכל בעל עסק יידע כשהוא בוחר תמונות לאתר?". לגזור ולשמור!

1. איכות התמונה

תמונות באתר צריכות להיות איכותיות וברורות. תמונות מטושטשות או באיכות נמוכה עלולות לגרוע מחוויית המשתמש הכללית ולגרום לאתר להיראות לא מקצועי.

2. גודל תמונה וסוג הקובץ

יש לבצע אופטימיזציה של תמונות לפני שמעלים אותן למערכת ניהול האתר, כלומר לדחוס אותן כדי להקטין את גודל הקובץ מבלי שיפגע באיכות שלהן. זה עוזר לשפר את זמני הטעינה של האתר, דבר שחשוב לחוויית המשתמש ולאופטימיזציה למנועי חיפוש. סוגי קבצי התמונה הנפוצים ביותר באינטרנט הם JPEG, PNG ו-GIF.

3. רלוונטיות

תמונות באתר צריכות להיות רלוונטיות לתוכן שהן משויכות אליו. הימנעו משימוש בתמונות סטוק גנריות שאינן קשורות לנושא או לנושא הספציפי של האתר.

4. שמירה על סגנון

תמונות באתר צריכות להיות איכותיות וברורות. תמונות מטושטשות או באיכות נמוכה עלולות לגרוע מחוויית המשתמש הכללית ולגרום לאתר להיראות לא מקצועי.

5. זכויות יוצרים

חשוב לוודא שהתמונות בהן אתם משתמשים באתר הן מקוריות או ברישיון. שימוש בתמונות המוגנות בזכויות יוצרים ללא רשות עלול לגרום לבעיות משפטיות ולפגוע במוניטין של העסק, וכמובן שזה לא אתי. יש אתרים רבים שמהם תוכלו להוריד תמונות בחינם.

6. טקסט חלופי Alt Text

טקסט חלופי משמש לתיאור תמונה למטרות נגישות וכדי לעזור למנועי החיפוש להבין על מה התמונה. חשוב לכלול טקסט חלופי תיאורי עבור כל תמונה באתר.

הכנו לכם כאן רשימה לאתרי סטוק חינמיים (תמונות, גרפיקה וכו'). שימו לב, יש לקרוא לפני הורדת כל תמונה את תנאי השימוש בה.

כל המידע בפוסט כאן רלוונטי כמובן גם לגבי עמוד נחיתה, במיוחד בוודרפרס, בין אם אתם בונים אותו או שבונים עבורכם. רוצים להבין מה ההבדל בין אתר לעמוד נחיתה, ובכלל על החשיבות של עמוד נחיתה לתהליך מכירה? לחצו כאן לקרוא את הפוסט הבא >>>

אהבתם? מוזמנים לשתף

נשמח לשמוע את דעתכם...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *